Proč jsou dřevěné hračky lepší než plastové

Každé dítě miluje hračky. A každé dítě by jich také mělo mít dostatek. A to už je úkolem jejich rodičů, aby jim je pochopitelně pořídili. Na trhu aktuálně dominují dvě hlavní možnosti. Jsou to dřevěné hračky a plastové hračky. Které jsou lepší? Podívejte se na srovnání.

Cena hraček

Zde rozhodně dominuje plast. Je považován nejenom za celkem moderní materiál, ale je také považován za materiál, který je levný a lze z něho vyrobit doslova cokoliv. A to s minimálními náklady. I proto jsou plastové hračky oproti těm dřevěným přece jenom levnější a tak jsou u rodičů tolik oblíbené. Jak ale jistě zjistíte, cena nemusí být vše.

Kvalita hraček

Samozřejmě že záleží na konkrétním výrobci, a tak nelze úplně paušalizovat. Přesto je možné říci, že s ohledem na kvalitu více vydrží dřevěné hračky. Potvrzují to i mnozí rodičové, kteří svým dětem dokonce dávají takové hračky, které byly v dětství jejich. Zde dřevo jasně poráží plast. Je to dáno jeho materiálovými vlastnostmi, jako je pevnost a odolnost. Ostatně dřevo se hojně využívá i ve stavebnictví, a tak je jasné, že i v segmentu hraček dokáže něco vydržet.

Bezpečnost hraček

Opět připomeňme, že záleží na konkrétním výrobci. Pokud je zajištěno dodržování bezpečnostních norem, není se třeba obávat ani u jedné skupiny. Častěji se však lze setkat s nebezpečnými hračkami z plastu, které k nám míří hlavně z Číny. U nich může být rizikem nebezpečné složení. U dřeva potom mohou hrozit problémy se špatným lakem, nebo barvou.

Dostupnost hraček

V posledních letech to vypadá, že je trh zaplavený hlavně hračkami, které jsou vyrobeny z plastu. Kdo však dobře hledá, neměl by mít problém vyhledat i druhou skupinu. Tedy dřevěné hračky. Proto se dá říci, že obě možnosti jsou na trhu celkem dobře dostupné. Záleží jenom na rodičích, pro co se rozhodnou a co pro své dítě pořídí.

Publikováno: 06. 10. 2017

Kategorie: Hračky

Autor: Denisa Vlasáková