Jak dlouho vydrží dřevěné hračky

Přemýšlíte nad tím, zda koupíte hračku, která bude plastová, nebo vyrobená ze dřeva? V poslední době se do popředí dostává druhá kategorie, tedy dřevěné hračky. Jak je na tom jejich trvanlivost? Hned na úvod musíme říci, že pozitivně překvapí. Důvodů je hned několik.

Dřevo je obecně kvalitním materiálem

Kde všude se dnes používá dřevo? Je to třeba oblast stavebnictví. Stejně tak se z něho vyrábí nábytek, nebo různé venkovní prvky. To už celkem dobře svědčí o jeho kvalitě. Je tedy pochopitelné, že když tento praktický a zároveň designový materiál odolá desítky let různým povětrnostním podmínkám, jde i o materiál, který nezklame, pokud je z něho vyrobena jakákoliv hračka. S ohledem na kvalitu musíme říci, že kdo dřevo zvolí, ten rozhodně nebude zklamán. V dětském pokojíčku vydrží po celé generace.

Trvanlivost dřevěných hraček je možné i prodloužit

Jelikož mluvíme o materiálu přírodním, tak je třeba připomenout, že je určitě náchylný na různé problémy. Mohou to být třeba škůdci, nebo různé plísně. I toto však výrobci umí eliminovat a tak se ani u hraček není třeba obávat toho, že by se jejich trvanlivost zkracovala. Dřevo může být napuštěno různými látkami, může být lakováno, stejně jako ošetřeno barvou. V segmentu hraček platí poměrně přísná pravidla. A tak jsou používány jenom takové produkty, které jsou funkční a zároveň zdravotně nezávadné. Bez ohledu na to, zda má dítě hračku v ruce, nebo v puse.

Dřevo odolá i hrubému zacházení

Co se stane, pokud ze stolu spadne plastová hračka? A co se stane, pokud na ni svou neopatrností šlápnete? Můžete se s ní rozloučit. A co se stane, pokud se to stejné přihodí hračce dřevěné? Vůbec nic. Zvláště, pokud je vyrobena z jednoho kus dřeva, bez případného lepení a jiné dodatečné montáže. Tím chceme naznačit, že hračky ze dřeva bez problémů odolají i hrubému zacházení. A to u dění není nic výjimečného, i když to často nedělají schválně.

Publikováno: 27. 10. 2017 / Aktualizováno: 09. 02. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Denisa Vlasáková