Krásné hračky můžete dětem vyrobit sami. Inspirujte se!

Hračky není nutné si jenom kupovat. Můžete je i vyrobit. Nejenom sami, jelikož vhodné je do toho zapojit i vaše děti. Hledáte inspiraci? Podívejte se na několik tipů a zjistěte, že domácí výroba hraček nemusí být rozhodně nic složitého. Je tomu právě naopak.

Ručně vyrobená panenka

Kam se na ni hrabe Barbie? Ručně vyrobená panenka je mnohem osobitější. Vaše malá holčička se do ní zamiluje na první pohled - a vy jakbysmet. Vyrobit tak krásnou jako KristyART z Fleru sice není tak snadné, ale  trochou šikovnosti to nakonec zvládnete. Anebo si panenku rovnou objednejte jako předlohu a naučte se tvořit vlastní podle ní.

Vyrobte létajícího draka

Ten je obvykle spojován s podzimním obdobím, ale to neznamená, že by nebylo možné vyzkoušet ho i jindy – stačí, když bude dostatek větru. Co k výrobě budete potřebovat? Stačí několik kousků lehkého smrkového dřeva, potahový papír, lepidlo a provázek. Následně se pustíte do práce. A co vaše dítko? To může dát drakovi nejenom finální grafickou podobu pomocí barev, ale můžete ho také zapojit tak, že bude vyrábět mašličky na ocas samotného draka.

Zkuste i přírodní modelínu

Modelína nebo plastelína není jenom materiálem, který je nutné kupovat v papírnictví. Můžete ji také vyrobit. Co je k tomu potřeba? To stejné, jako když připravujete těsto. Je to mouka, dál větší množství soli, pár kapek oleje a samozřejmě voda. Postupně vše míchejte a vytvářejte konzistenci, která bude stejná, jako klasická plastelína. A jakou bude mít výhodu oproti té kupované? Nevadí, když jí vaše dítě kousek sní. A pokud chcete barevnou variantu, kupte také přírodní potravinářské barvivo.

Jednoduchý větrník

Zbyl vám z výroby draka kousek dřevěné tyčky? Potom ji nevyhazujte. Opatřete k tomu klasickou čtvrtku – tedy papír, a dále jeden špendlík. Toto vám postačí k výrobě jedinečného větrníku. I zde lze dítko snadno zapojit, a to tak, že ho vymaluje. A jaký je pracovní postup? Ze čtvrtky vystihněte čtverec, ten nastřihněte v rozích a ty ohněte d středu, kde je propíchněte špendlíkem a spojte. Následně už stačí jenom špendlík zatlačit do dřevěné tyčky a větrník je hotov. Foukněte a vyzkoušejte funkčnost a následně už ho můžete předat vašemu dítěti.

Publikováno: 13. 04. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Denisa Vlasáková