Jak desinfikovat hračky z různých materiálů

Podle čeho vybrat hračku? Podle potřeb dítěte, podle materiálu, ale i podle toho, aby byla vyrobena s ohledem na normy zdravotní nezávadnosti. S touto oblastí souvisí i věc číslo dvě. Nutnost udržovat je v čistotě. A jak desinfikovat hračky? Podívejte se společně s námi na možné způsoby.

Látkové hračky

Nejenom, že se na nich zachytává prach, ale stejně tak se na nich zachytává také špína z dětských rukou, nebo ze země. Jak veškeré nečistoty odstranit jednoduše a efektivně? Podívejte se na cedulku a zjistěte, zda se dají vyprat. Pokud ano, tak máte vyhráno. Dle doporučení je dejte do pračky a nechte uschnout. A co když se prát nedají? Doporučujeme vlahou vodu s práškem nebo mýdlem, houbičku a zajistit čištění ručně. Pozor ale na to, aby hračka příliš nenasákla vodou. Té vždy raději méně.

Dřevěné hračky

Roli hraje to, zda má dřevo nějakou povrchovou úpravu, nebo nikoliv. Pokud je nalakované nebo natřené, můžete ho bez problémů ponořit do nádoby s vodou a trochou saponátu, popřípadě s trochou octa. Zde ho můžete umýt, stejně jako běžné nádobí. Pokud povrchovou úpravu nemá, doporučujeme lokální čištění s menším množstvím vody. V obou případech nezapomeňte nechat hračky pozvolna a dostatečně oschnout. Na závěr připomeňme, že kvalitní dřevo má celkem dobré antibakteriální vlastnosti.

Plast, silikon a guma

I takové hračky můžete doma najít. Jak s nimi naložit? Podobně, jako v případě dřeva. Použijte vodu, saponát a ocet. Pro vás, kteří si chtějí ušetřit práci, máme ještě jeden zajímavý tip. Můžete použít svou myčku nádobí. Jenom použijte menší množství prášku nebo gelu a na závěr raději ještě zapněte oplach. Roli zde hraje také teplota. Ty nejvyšší by mohly hračkám uškodit a tak nedoporučujme, aby teplota při mytí přesahovala 40 stupňů Celsia. I toto je cesta, jak zajistit, že hračky budou nejenom čisté, ale i dezinfikované.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Denisa Vlasáková