Syndrom dráždivého tračníku s průjmem během těhotenství

Vždycky jsem se bála, že můj syndrom dráždivého tračníku s průjmem (IBS-D) bude v těhotenství ještě větší překážkou. Zvládnout to bylo i tak vždycky náročné, ale těhotenství nastolilo úplně novou úroveň. Snažila jsem se najít úlevu od příznaků IBS, aniž bych riskovala poškození svého rostoucího miminka. 

Až do chvíle, kdy jsem objevila ENTEROSGEL®

Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, objednala jsem se ke gastroenterologovi. Společně jsme vypracovali plán, jak zvládat symptomy dráždivého tračníku s průjmem během těhotenství. Probrali jsme léky, které je možné užívat, a provedli jsme některé změny i ve stravování. Tehdy mi navrhnul ENTEROSGEL®. Zpočátku jsem byla skeptická, ale po rozhovoru s lékařem a průzkumu jsem se rozhodla, že ho přece jen vyzkouším. Byla jsem příjemně překvapena, jak dobře fungoval. Zaznamenala jsem výrazné zlepšení příznaků IBS-D a během těhotenství jsem se cítila mnohem příjemněji a uvolněněji.

Čím může být průjem nebezpečný během těhotenství?

Jedním z největších problémů, se kterými jsem se během těhotenství potýkala, byla neustálá nevolnost a zvracení. I přes to, že to jsou běžné příznaky v prvním trimestru těhotenství, je obzvláště obtížné se s nimi vypořádat, pokud trpíte syndromem dráždivého tračníku obzvlášť s průjmem. 

Hlavním nebezpečím průjmu na konci a v prvních týdnech těhotenství je dehydratace. Voda odchází z těla velmi rychle a s ní i minerální soli a živiny. Křeče způsobené průjmem mohou způsobit předčasné kontrakce, což může být nebezpečné jak pro plod, tak pro nastávající matku.

Jak zvládat syndrom dráždivého tračníku s průjmem během těhotenství?

Po celou dobu jsem užívala ENTEROSGEL® podle potřeby, který mi pomáhal právě zvládat symptomy dráždivého tračníku, spojený s tím průjem a udržovat vše pod kontrolou. Proč mi byl doporučen zrovna ENTEROSGEL®? Je zcela bezpečný pro těhotné ženy! Ocenila jsem také, že je bezpečný nejenom pro mě, ale i pro mé dítě. Pro těhotné ženy může být obtížné najít účinnou léčbu při IBS-D, která nepředstavuje riziko pro vyvíjející se plod. ENTEROSGEL® mi dodal jistotu, že se mohu postarat o sebe i o své dítě.

Abych vám to přiblížila - jde o perorální střevní adsorbent ve formě gelu, který funguje jako "hubka" a prochází celým trávicím traktem a na svém povrchu shromažďuje  škodlivé látky. Jedním z důležitých aspektů, kterým si mě tento přípravek získal, je, že se nevstřebává do krevního oběhu a vylučuje se přirozeně se stolicí. Navíc se snadno používá - lze jej snadno smíchat s vodou nebo dokonce džusem.

Na závěr

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že pokud jste těhotná a trpíte syndromem dráždivého tračníku, rozhodně byste se měla poradit nejdříve se svým lékařem, než vyzkoušíte jakoukoli novou léčbu. Pokud však váš lékař rozhodne, že je pro vás ENTEROSGEL® bezpečný, vřele doporučuji ho vyzkoušet. Měl na mě během těhotenství obrovský vliv a jsem velmi vděčná, že jsem ho objevila. :-)

Reklamní článek

ENTEROSGEL® je zdravotnický prostředek, perorální suspenze indikovaná k symptomatické léčbě akutního průjmu a syndromu dráždivého tračníku s průjmem (IBS-D). Před použitím si pozorně přečtěte příbalový leták. Doporučujeme také konzultace s Vaším lékařem.

Vice informace je na webu enterosgel.eu. 

Publikováno: 04. 04. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Květa Nováková