Jaké byly dřevěné hračky dříve

Bez čeho se žádné dítě neobejde? Jsou to hračky. Zde můžete jako rodič uvažovat, zda mu koupíte moderní hračky, nebo se rozhodnete sáhnout po osvědčené klasice, kterými jsou staré hračky. Jak se mohou obě dvě jednotlivé varianty lišit?

Kvalita hraček

Dnes jsou hračky, stejně jako mnoho jiných věcí, jenom obyčejné spotřební zboží. A to pochopitelně znamená, že jejich cílem není vydržet dlouhé roky, nebo i po několik desetiletí. Když se podíváme na kvalitu, tak moderní hračky rozhodně nedosahují takové, jaké měly staré hračky. Možná ještě sami najdete takové, které byly vaše a které jsou stále plně funkční a jsou stále v dokonalém stavu.

Materiál hraček

Z čeho byly hračky starší? Ano, dominovalo dřevo. S tím celkem dobře souvisí právě kvalita a tak je třeba říci, že v minulosti to byly hlavně dřevěné hračky, které byly to jediné, co šlo pořídit. A jak je to nyní? Díky některým výrobcům, jako je třeba firma Detoa, je není problém pořídit i nyní. Typické moderní hračky jsou však vyrobené z plastu, což přináší hlavně kvalitativní negativa.

Výběr hraček

Zde jasně dominují moderní hračky. Jak proto, že z plastu lze vyrobit téměř cokoliv, tak i proto, že děti mohou mít zcela jiné zájmy, než v minulosti. Hlavně vlivem televize a internetu se zajímají o takové možnosti, které v minulosti nebyly. Je tedy jasné, že když si váš potomek bude přát určitou hračku, je nutné říci, že ve většině případů půjde o moderní hračky, vyráběné právě s ohledem na současný trend.

Důraz na vzdělávání

Dnes je pojem didaktické hračky stál populárnější. To může navozovat dojem, že ty staré takové nebyly. Je to celkem velký omyl, jelikož nabídka si je v tomto směru rovnocenná. Pokud hledáte několik příkladů, co zmínit například osvědčenou stavebnici Merkur, různé druhy loutek, dřevěné hlavolamy a další věci? Ty to jasně potvrzují.

Publikováno: 03. 11. 2017

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Denisa Vlasáková