Jaké dřevěné hračky mají ve světě

Obsah článku:
  1. Mikado
  2. Jenga
  3. Kubb
  4. Mölkky
Klasické hračky zná většina dospělých, ale i dětí. Poslední roky se však mnoho výrobců snaží zaujmout originálními novinkami. Zjistěte, co všechno může být hračka, i když to na první pohled nemusí vůbec vypadat. Některé pobaví jak děti, tak třeba i dospělé.

Mikado

Na první pohled se nejedná o nic originálního. Vlastně se jedná jenom o kousky dřeva, které jsou jenom různě obarveny. Jde ale o zajímavou společenskou hru, která není příliš známá. Co je cílem? Stačí jednotlivé kousky vysypat na stůl a poté opatrně vytahovat. Když hrajete s dětmi, rozhodně si procvičí motoriku, trpělivost, ale i schopnost přemýšlet. A že hru nemáte? Použijte špejle a fixu. Za pár chvil si Mikado vyrobíte.

Jenga

I zde zůstaneme u dřeva. Na první pohled se i o této věci dá říci, že se jedná jenom o soubor menších dřevěných kvádrů, které možná mohou být alternativou kostek pro nejmenší. Také tomu tak není, jelikož i Jenga j společenskou hrou, které procvičí mnoho věcí jak u vás dospělých, tak i u dětí. Jak se hraje? Nejprve je postavena klasická věž. Potom je úkolem hráče vytahovat spodní dílky a umístit je nahoru. Komu věž spadne, prohrává.

Kubb

Že jste tento název ještě nikdy neslyšeli? Jedná se o zajímavou hru ze dřeva, která se hraje venku. Pokud máte u domu pozemek, nebo poblíž volný rovný prostor, tak můžete Kubb vyzkoušet. I to je celkem zajímavá hra pro děti, ale i dospělé. Na první pohlede jenom o několik dřevěných válců a také dřevěných kvádrů. Ty se postaví do řady, týmy se postaví proti sobě a hrají tak, že se snaží dřevěným válcem zasáhnout dřevěný kvádr soupeře.

Mölkky

Nejde o nábytek zakoupený v obchodním domě Ikea. Jde o finskou hru, kterou lze s trochou nadsázky přirovnat třeba ke kuželkám. Jak se hraje? Očíslované válce se postaví na rovnou plochu a úkolem hráče je shodit jich co možná nejvíc. A to hodem dřevěného kolíku.

Publikováno: 17. 11. 2017

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Denisa Vlasáková