Detoa - český výrobce dřevěných hraček

Doba, kdy rodiče hledali jenom plastové hračky, už pomalu ale jistě ustupuje. Do popředí se zase dostávají klasické odolné a kvalitní materiály. Tedy dřevěné hračky. Důraz je kladen i na kvalitu výroby. Zde jasně dominuje značka Detoa, která je českým výrobcem kvalitních hraček ze dřeva. Co o firmě musíte vědět?

Detoa byla založena již v roce 1908

Rozhodně nejde o firmu jakkoliv novou. Je tomu právě naopak. Jelikož byla společnost Detoa založena již v roce 1908, jedná se o dokonalou ukázku tradice v tomto oboru. Nejprve se sice výroba soustředila na dřevěné perle a pianinové mechaniky, ale poté se začalo i s výrobou hraček, které dnes zná mnoho rodičů a používá je celá řada jejich dětí. Třeba i po generace.

Důraz na kvalitu a bezpečnost

U výroby hraček musí obojí dominovat. I proto firma Detoa od svého počátku používá hlavně kvalitní dřevo, které je těženo ve vybraných horských oblastech. To zajišťuje kvalitu a hlavně dlouhou životnost jednotlivých hraček. Myšleno je i na oblast zpracování, kdy hlavně nátěry a laky splňují řadu bezpečnostních norem. Jak s ohledem na to, že hračky patří do rukou dětem, tak i s ohledem na to, že není nijak zatěžováno životní prostředí.

Sortiment je bohatý

Jelikož se dřevěné hračky opět dostávají do módy, reaguje na to Detoa poměrně rozsáhlou nabídkou, ve které rodič najde vše, co může potěšit jeho dítě. Nechybí třeba puzzle, počítadla, stavebnice, ale i hlavolamy. Zajímavým sortimentem jsou ale také společenské hry, nebo třeba magnetická divadla. Malé kluky určitě potěší autíčka a vláčky, zatímco malé holčičky nadchne dětská bižuterie, nebo korálky a návleky. To vše je jenom zlomek možností, které lze vidět jak na pultech obchod, tak třeba v závodě společnosti Detoa, kam je dokonce i možné objednat se na exkurzi. Za 60 minut lze zjistit vše, co je s tímto českým výrobcem spojeno.

Publikováno: 13. 10. 2017

Kategorie: Hračky

Autor: Denisa Vlasáková