Hadrové hračky mají spoustu výhod

Plast, kov, nebo dřevo nejsou jedinými materiály, ze kterých může být vyrobená hračka. Nezapomínejme ani na možnosti dalšího materiálu. Jedná se o textil. Takzvané hadrové hračky nejsou nic výjimečného, které jsou jasným hitem? Zjistěte to.

Klasický plyšák

Zná je každé dítě, a zná je také každý dospělý. I klasického plyšáka můžeme zařadit do segmentu, kterým jsou právě hadrové hračky. Dnes není problémem pořídit skutečně různé varianty nejenom v podobě medvídků, ale i v podobě jakýchkoliv jiných zvířátek. Stejně tak nezapomínejme, že problémem nejsou velikosti klasické, nebo takové, kdy hračka přesahuje třeba jeden celý metr.

Pro malé slečny se skvěle hodí hadrové panenky

Panenka nemusí být vyrobena jenom z plastu, kdy je poté oblečena do různorodých šatů. Je třeba říci, že v posledních letech jsou hadrové panenky stále vyhledávanější. Byly velkým hitem hlavně v minulosti a nyní to vypadá, že se opět vrací do módy. Primárně proto, že velmi zajímavě vypadají, ale také proto, že proti některým druhům plastových panenek mohou nabídnout i mnohem lepší kvalitu.

Hračky, které hřejí, nebo chladí

Hadrové hračky mohou mít i svou zajímavou praktickou funkce. Ta je dna hlavně jejich unikátní náplní, která dokážeš akumulovat teplo, stejně jako dokáže držet chlad. Stačí je vložit do lednice, nebo do mikrovlnné trouby. Mohou tak dítěti přijít vhod během léta, kdy teploty stoupají nad třicítku, tak je oceníte i v zimním období, třeba když chcete využít praktickou hračku do dětského kočárku.

Hračky domácí výroby

Pokud je maminka kreativní, nemusí hadrové hračky jenom kupovat. Může je také sama vyrobit. Není to nic složitého. Může k tomu využít zbytky látek, které sešije do požadovaného tvaru, stejně jako k tomu může využít i osvědčeného pletení. Jako náplň poslouží běžná vata a hračka pro dítě je hotová. Navíc za zlomek ceny, než co by stála v obchodě.

Publikováno: 08. 12. 2017

Kategorie: Hračky

Autor: Denisa Vlasáková