S kytarou v ruce si vánoční svátky vychutnáte naplno

Krásné chvilky se svými blízkými, přesně o tom je Štědrý večer a další dva dny, ve kterých se setkává rodina a často cestujeme i stovky kilometrů. Rodinné pouto se zkrátka nedá ošálit a je to tak dobře. Už jste si někdy zazpívali koledy takto v kruhu? Nezáleží na tom, jestli máte perfektní intonaci nebo je v hlase znát trochu falše. Kytara pak jistě dodá punc originality, protože koledy zpívané právě za doprovodu strunného nástroje jsou klasikou.

Klasika, nebo spíše koledy z novější éry?

Existuje spoustu možností, vždyť hudba je živým organismem, jenž se prakticky neustále vyvíjí. Pak je jasné, že koledy na kytaru přinesou pořádnou porci zábavy a potěšení. Zazpívejte si tedy společně s rodinou a uvidíte, že atmosféra bude skutečně nezapomenutelná. A který hit si zkusíte? Purpuru nebo nějaký jiný, ještě trochu staršího data narození? Na kytaru se budou s radostí učit malí i velcí, jde o tradiční strunný nástroj, se kterým dělají rychle pokroky i úplní začátečníci. Dětská kytara nemusí být o nějakém stresu ze školních lavic, memorování melodií nebo bezesných nocích. Naopak, jde přeci o hudbu a tím pádem o zábavu, která nemusí nikdy skončit. Podle čeho vybírat svým ratolestem kytaru, kdy přejít na elektrickou verzi a podle čeho se zařídit na startu, aby děti struny na hmatníku bavily třeba i po roce?

Do školy nemusíte, na kytaru se můžete naučit online

V lavicích už sedět nemusíte, ale škola kytary by určitě přišla vhod – zvláště pokud máte zvědavou povahu a neustále s oblibou zkoušíte něco nového. Jste úplný začátečník nebo jste na kytaru hráli už jako náctiletí a díky povinnostem ze školy a kariéry jen na určitou dobu přestali? Vraťte se ke svému milovanému koníčku třeba mezi vánočními svátky, kdy najdete konečně chvíli oddechu a naučte se opět hrát na kytaru tak, že zahrajete brzy svým blízkým pár veselých melodií…

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Denisa Vlasáková