Jak naplánovat tu nejlepší oslavu na den dětí

Den dětí je skvělou příležitostí, jak se pobavit s celou rodinou a přáteli. Pozvat můžete i sousedy z okolí a uspořádat tak bezvadnou akci, o které se bude ještě dlouho mluvit. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní den dětí je 1. června nemusíte se tolik zabývat počasím, pravděpodobně bude pěkně. Čím se však zabývat musíte, je občerstvení a program. Pro takovou příležitost, jako je party pro děti, je ideálním prostorem zahrada, ideálně s bazénem. Pokud takovou možnost nemáte, pak se poohlédněte po parcích s hřištěm, kde se jistě děti také vyřádí. Venku si děti zábavu najdou vždy a vy nebudete mít tolik práce s programem. Nicméně i přes to je potřeba si nějaký připravit.

Zábavný program pro malé i velké

Při plánování programu přihlédněte k tomu, pro jak staré děti ho chystáte. Jinak se vystavujete riziku, že se budou děti nudit. Vaše děti mají kamarády ve stejném věku a pravděpodobně budete i schopni odhadnout, co je bude bavit. S dětmi vzdálených známých a sousedů, už to může být trochu složitější, ale ne zcela nemožné. Pro menší děti objednejte klauna, tvoření z balónků nebo malování na obličej. Ty větší jistě zabavíte při soutěžích jako je hod na cíl, skákání v pytli nebo střelba ze vzduchovky. Všichni si pak jistě užijí trampolíny nebo skákací hrad. Zábavné odpoledne můžete zakončit i dětskou diskotékou, kterou si užijí i rodiče. Pokud budete mít k ruce pomocníky z řad dalších rodičů, připravte pro děti stezku odvahy s nejrůznějšími úkoly nebo hledání pokladu. Všechny děti jistě potěšíte sladkostmi. Nechte se inspirovat v Mexiku a vyrobte si na den dětí piñatu. Piñata je nádoba z papíru, která je pomalovaná a má tvar zvířete, uvnitř jsou skryté sladkosti a drobné hračky. Přivážete ji ke stropu či na větev a děti do ní dlouhými tyčemi bouchají tak dlouho, dokud ji neprotrhnou a sladkosti a hračky nevypadají na zem.

Piñata je ohromná legrace i pro děti, které nejsou z Mexica.

Občerstvení je základ

Důležitým bodem programu jistě bude občerstvení. Dětem při hraní vždycky pořádně vyhládne, proto je potřeba mít po celou dobu připravené dobré a výživné občerstvení. U většiny dětí s kaviárem a krevetami neuspějete, připravte proto spíše tradičnější dobroty. Jídlo pro děti by navíc nemělo být příliš kořeněné a aromatické. Úspěch jistě sklidíte s ovocnými špízy, saláty a především s čímkoliv sladkým. Když postavíte na stůl čokoládovou fontánu a kolem dáte tácy s ovocem, máte skoro vyhráno. Stoprocentně zabodujete se strojem na zmrzlinu nebo na cukrovou vatu. Když se vám podaří sehnat i stroj na popcorn, budou vás děti milovat! Chybět nesmí ani limonády a ledová tříšť. Skvělé limonády vyrobíte z ovoce, stačí ho odšťavnit a šťávu pak naředit vodou. Ledovou tříšť můžete vyrobit v mixéru nebo si půjčit stroj, který ji vyrobí za pár minut.

Zdravá a osvěžující - to je limonáda z ovoce!

V podvečer můžete uspořádat táborák, kde si děti opečou špekáčky. To děti opravdu milují, u takové zábavy však musíte dát pozor na úrazy, proto je dobré, aby si ohniště vzali na starost rodiče a těm nejmenším s pečením špekáčků pomohli. Mezinárodní den dětí je tu především pro ně, dopřejte jim tedy oslavu, kterou si užijí. Nicméně myslete i na rodiče a připravte pohoštění i pro ně. V ideálním případě ho však oddělte od toho dětského, abyste předešli zbytečným nehodám. Oslava dne dětí by měla být pro děti zábavou, která by neměla skončit zkaženým žaludkem.

Publikováno: 11. 04. 2019

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Denisa Vlasáková