Rady a tipy

Jak naplánovat tu nejlepší oslavu na den dětí

Den dětí je skvělou příležitostí, jak se pobavit s celou rodinou a přáteli. Pozvat můžete i sousedy z okolí a uspořádat tak bezvadnou akci, o které se bude ještě dlouho mluvit. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní den dětí je 1. června nemusíte se tolik zabývat počasím, pravděpodobně bude pěkně. Čím se však zabývat musíte, je občerstvení a program.

Pro takovou příležitost, jako je party pro děti, je ideálním prostorem zahrada, ideálně s bazénem. Pokud takovou možnost nemáte, pak se poohlédněte po parcích s hřištěm, kde se jistě děti také vyřádí. Venku si děti zábavu najdou vždy a vy nebudete mít tolik práce s programem. Nicméně i přes to je potřeba si nějaký připravit.

Zábavný program pro malé i velké

Při plánování programu přihlédněte k tomu, pro jak staré děti ho chystáte. Jinak se vystavujete riziku, že se budou děti nudit. Vaše děti mají kamarády ve stejném věku a pravděpodobně budete i schopni odhadnout, co je bude bavit. S dětmi vzdálených známých a sousedů, už to může být trochu složitější, ale ne zcela nemožné.

Pro menší děti objednejte klauna, tvoření z balónků nebo malování na obličej. Ty větší jistě zabavíte při soutěžích jako je hod na cíl, skákání v pytli nebo střelba ze vzduchovky. Všichni si pak jistě užijí trampolíny nebo skákací hrad. Zábavné odpoledne můžete zakončit i dětskou diskotékou, kterou si užijí i rodiče. Pokud budete mít k ruce pomocníky z řad dalších rodičů, připravte pro děti stezku odvahy s nejrůznějšími úkoly nebo hledání pokladu.

Všechny děti jistě potěšíte sladkostmi. Nechte se inspirovat v Mexiku a vyrobte si na den dětí piñatu. Piñata je nádoba z papíru, která je pomalovaná a má tvar zvířete, uvnitř jsou skryté sladkosti a drobné hračky. Přivážete ji ke stropu či na větev a děti do ní dlouhými tyčemi bouchají tak dlouho, dokud ji neprotrhnou a sladkosti a hračky nevypadají na zem.

Piñata je ohromná legrace i pro děti, které nejsou z Mexica.

Občerstvení je základ

Důležitým bodem programu jistě bude občerstvení. Dětem při hraní vždycky pořádně vyhládne, proto je potřeba mít po celou dobu připravené dobré a výživné občerstvení. U většiny dětí s kaviárem a krevetami neuspějete, připravte proto spíše tradičnější dobroty. Jídlo pro děti by navíc nemělo být příliš kořeněné a aromatické.

Úspěch jistě sklidíte s ovocnými špízy, saláty a především s čímkoliv sladkým. Když postavíte na stůl čokoládovou fontánu a kolem dáte tácy s ovocem, máte skoro vyhráno. Stoprocentně zabodujete se strojem na zmrzlinu nebo na cukrovou vatu. Když se vám podaří sehnat i stroj na popcorn, budou vás děti milovat!

Chybět nesmí ani limonády a ledová tříšť. Skvělé limonády vyrobíte z ovoce, stačí ho odšťavnit a šťávu pak naředit vodou. Ledovou tříšť můžete vyrobit v mixéru nebo si půjčit stroj, který ji vyrobí za pár minut.

Zdravá a osvěžující – to je limonáda z ovoce!

V podvečer můžete uspořádat táborák, kde si děti opečou špekáčky. To děti opravdu milují, u takové zábavy však musíte dát pozor na úrazy, proto je dobré, aby si ohniště vzali na starost rodiče a těm nejmenším s pečením špekáčků pomohli.

Mezinárodní den dětí je tu především pro ně, dopřejte jim tedy oslavu, kterou si užijí. Nicméně myslete i na rodiče a připravte pohoštění i pro ně. V ideálním případě ho však oddělte od toho dětského, abyste předešli zbytečným nehodám. Oslava dne dětí by měla být pro děti zábavou, která by neměla skončit zkaženým žaludkem.

About the author

Denisa

Add Comment

Click here to post a comment