Rady a tipy

Vyrobte si hračky pro děti sami

Hračky není nutné si jenom kupovat. Můžete je i vyrobit. Nejenom sami, jelikož vhodné je do toho zapojit i vaše děti. Hledáte inspiraci? Podívejte se na několik tipů a zjistěte, že domácí výroba hraček nemusí být rozhodně nic složitého. Je tomu právě naopak. Vyrobte létajícího draka Ten je obvykle spojován s podzimním obdobím, ale to neznamená, […]

Hračky není nutné si jenom kupovat. Můžete je i vyrobit. Nejenom sami, jelikož vhodné je do toho zapojit i vaše děti. Hledáte inspiraci? Podívejte se na několik tipů a zjistěte, že domácí výroba hraček nemusí být rozhodně nic složitého. Je tomu právě naopak.

Vyrobte létajícího draka

Ten je obvykle spojován s podzimním obdobím, ale to neznamená, že by nebylo možné vyzkoušet ho i jindy – stačí, když bude dostatek větru. Co k výrobě budete potřebovat? Stačí několik kousků lehkého smrkového dřeva, potahový papír, lepidlo a provázek. Následně se pustíte do práce. A co vaše dítko? To může dát drakovi nejenom finální grafickou podobu pomocí barev, ale můžete ho také zapojit tak, že bude vyrábět mašličky na ocas samotného draka.

Zkuste i přírodní modelínu

Modelína nebo plastelína není jenom materiálem, který je nutné kupovat v papírnictví. Můžete ji také vyrobit. Co je k tomu potřeba? To stejné, jako když připravujete těsto. Je to mouka, dál větší množství soli, pár kapek oleje a samozřejmě voda. Postupně vše míchejte a vytvářejte konzistenci, která bude stejná, jako klasická plastelína. A jakou bude mít výhodu oproti té kupované? Nevadí, když jí vaše dítě kousek sní. A pokud chcete barevnou variantu, kupte také přírodní potravinářské barvivo.

Jednoduchý větrník

Zbyl vám z výroby draka kousek dřevěné tyčky? Potom ji nevyhazujte. Opatřete k tomu klasickou čtvrtku – tedy papír, a dále jeden špendlík. Toto vám postačí k výrobě jedinečného větrníku. I zde lze dítko snadno zapojit, a to tak, že ho vymaluje. A jaký je pracovní postup? Ze čtvrtky vystihněte čtverec, ten nastřihněte v rozích a ty ohněte d středu, kde je propíchněte špendlíkem a spojte. Následně už stačí jenom špendlík zatlačit do dřevěné tyčky a větrník je hotov. Foukněte a vyzkoušejte funkčnost a následně už ho můžete předat vašemu dítěti.